Basında Biz
  • Register

Koyun Yetiştiriciliği

5584841

Koyun yetiştiriciliği uzaktan her ne kadar zor gözükse de zevkli ve o kadar da ödüllendirici bir iştir. Koyun yetiştiriciliğinde başarılı olmanın, koyun çiftliğini düzgün ve aralıksız olarak yönetmenin anahtarı önceden hazırlanmış iyi bir planlamadır. Koyun yetiştiriciliğine yeni başlayacaklar için işte birkaç başlangıç noktası:

Nasıl Başlanır?

Neden koyun yetiştirmek istediğinize karar verin. Koyunlar birçok nedenle yetiştirilebilir: Yünlerini, derilerini, etlerini ve sütlerini satarak para kazanmak, çiftçiliği zevkli bir uğraş olarak görüp organik et ve diğer ürünlerinden faydalanmak, bitki örtüsü kontrolü veya bir evcil bir hayvana sahip olmak. Baştan anlamanız gerekiyor ki bu çok amaçlı hayvanlarla her şeyi yapamazsınız çünkü farklı ırklar farklı amaçlara uygundur. Koyundan ne istediğinize bağlı olarak otlak, yem ve üretim uygulamaları farklılık gösterir. Eğer yeterli zamanınız, deneyiminiz, kaynağınız ve uygun otlağınız yoksa fazla uzatmaya da gerek yok.

Eğer yeterli finansal kaynağınız ve zamanınız varsa koyun yetiştirmeyi düşünün. Koyun yetiştiriciliği işletmesi kurarken birçok mali konuyla ilgilenmeniz gerekir. Koyun maliyetleri, çit maliyetleri, gerekli yem masrafları, aşılama masrafları, veteriner kontrolleri masrafları ve taşıma masrafları gibi. Ayrıca yiyeceklerin stoklaması, kuzulama için barınak sağlanması ve kuru hava gibi birkaç gereksinim de hesaba katılmalıdır.

Our Address:
6399 North Wells Road
Bigtownville, CO, USA 12345
Hours of Operation:
Mon. to Fri. 9am to 5pm
Weekends 9am to 12am

Demo Information

All content and images shown on this site is for demo, presentation purposes only. This site is intended to exemplify a live website and does not make any claim of any kind to the validity of non-Shape5 content, images or posts published. Stock photography is not included with this template. Links will be provided for some images if you wish to purchase them from their copyright owners.

maps