Basında Biz
  • Register

KOYUN NASIL GELİŞTİRİLİR?

drinkstone web 1381747220

Eğer koyun yetiştirme niyetindeyseniz, kuzulama zamanında kuzuların ve maryaların ( dişi koyun ) bakımı için fazladan zaman ayırmanız gerekir. Yırtıcı hayvanlar yaklaştırılmamalıdır. Genç olanlar ve anneler güvenli doğum alanlarına götürülmelidir ve yetim kuzular sizin tarafınızdan beslenmelidir.

Koyun yetiştirmek için güçlü olmalısınız. Sizin veya ailenizden birinin koyunların ayaklarını kontrol etmek, yünlerini kırpmak, ayaklarını tıraş etmek, aşılamak ve doğurtmak gibi faaliyetleri yapabilmesi için yeterli güçte olması gerekir.

Koyun dışkısı mükemmel bir bahçe gübresidir. Koyun gübresi at ve inek gübresine göre daha fazla azot, fosfor ve potasyum içerir.

 

Uyarılar

Sadece sertifikalı üreticilere koyun siparişi verin.

Koyunlarınızın içmesi için sürekli temiz su olsun.

Koyun yetiştirmek için bulunduğunuz bölgedeki ilgili resmi kurumlardan izin aldığınızdan emin olun.

Köpekler ve tilkiler kuzuların bir numaralı düşmanıdır. Yırtıcı hayvanları, kuzuların doğduğu alandan uzak tutmak için yeterli önlem aldığınızdan emin olun.

Bir süreliğine koyunlara bakabilecek durumda olduğunuzdan emin olun.

Saman fiyatlarını bilin.

Our Address:
6399 North Wells Road
Bigtownville, CO, USA 12345
Hours of Operation:
Mon. to Fri. 9am to 5pm
Weekends 9am to 12am

Demo Information

All content and images shown on this site is for demo, presentation purposes only. This site is intended to exemplify a live website and does not make any claim of any kind to the validity of non-Shape5 content, images or posts published. Stock photography is not included with this template. Links will be provided for some images if you wish to purchase them from their copyright owners.

maps