Hayvan Irkları
  • Register

Sektöründe, marka tescili

öğünçk

Başarılı girişimcisi Öğünç Küçükkoyuncu tarafından 2000 yılında tarım sektörün kazandırılan Küçükkoyuncu Tarım; gübre, tohum, tarım araçları, yaprak-böcek-mantar ve ot ilaçlarının yanı sıra teknik destek ile bölge çiftçisinin hizmetinde.

Devamını oku: Sektöründe, marka tescili

KOYUN NASIL GELİŞTİRİLİR?

drinkstone web 1381747220

Eğer koyun yetiştirme niyetindeyseniz, kuzulama zamanında kuzuların ve maryaların ( dişi koyun ) bakımı için fazladan zaman ayırmanız gerekir. Yırtıcı hayvanlar yaklaştırılmamalıdır. Genç olanlar ve anneler güvenli doğum alanlarına götürülmelidir ve yetim kuzular sizin tarafınızdan beslenmelidir.

Koyun yetiştirmek için güçlü olmalısınız. Sizin veya ailenizden birinin koyunların ayaklarını kontrol etmek, yünlerini kırpmak, ayaklarını tıraş etmek, aşılamak ve doğurtmak gibi faaliyetleri yapabilmesi için yeterli güçte olması gerekir.

Koyun dışkısı mükemmel bir bahçe gübresidir. Koyun gübresi at ve inek gübresine göre daha fazla azot, fosfor ve potasyum içerir.

Devamını oku: KOYUN NASIL GELİŞTİRİLİR?

Çiftçi Tv

Koyun ırkları

2317499

Yapağı koyun ırkları: Merinos, Ramboullet vb.

Etçi koyun ırkları: Kıvırcık, Karayaka, Hampshire, Southdown vb.

Sütçü koyun ırkları: Sakız, İvesi, Sardinya vb.

Kürk koyunları: Karagül

Çift amaçlı koyun ırkları ( hem yapağı hem et ): Corriedale, Columbia, Targhee vb.

Kombine verimli ırklar: Akkaraman, Morkaraman, Kıvırcık, Dağlıç, Romanov vb.

Devamını oku: Koyun ırkları

Koyun Yetiştiriciliği

5584841

Koyun yetiştiriciliği uzaktan her ne kadar zor gözükse de zevkli ve o kadar da ödüllendirici bir iştir. Koyun yetiştiriciliğinde başarılı olmanın, koyun çiftliğini düzgün ve aralıksız olarak yönetmenin anahtarı önceden hazırlanmış iyi bir planlamadır. Koyun yetiştiriciliğine yeni başlayacaklar için işte birkaç başlangıç noktası:

Devamını oku: Koyun Yetiştiriciliği

Alt Kategoriler

Our Address:
6399 North Wells Road
Bigtownville, CO, USA 12345
Hours of Operation:
Mon. to Fri. 9am to 5pm
Weekends 9am to 12am

Demo Information

All content and images shown on this site is for demo, presentation purposes only. This site is intended to exemplify a live website and does not make any claim of any kind to the validity of non-Shape5 content, images or posts published. Stock photography is not included with this template. Links will be provided for some images if you wish to purchase them from their copyright owners.

maps